Spread the love

רַדִיאָטוֹר
הרדיאטור הוא מחליף חום המשמש להוצאת חום מנוזל הקירור במערכת הקירור כדי למנוע התחממות יתר של מנוע הרכב. נוזל קירור חם מנותב דרך הרדיאטור, שם נוזל הקירור יכול להחליף חום עם האוויר העובר.

לתחזוקה כללית של הרדיאטור שלך, בדוק את רמות נוזל הקירור שלך פעמיים בשנה. החלפת רדיאטור יכולה לקחת את רוב היום, אבל היא עבודת עשה זאת בעצמך. אם אתה צריך להחליף את הרדיאטור שלך, השתמש במדריך של AutoZone כדי לבצע את העבודה כמו שצריך. בנוסף, עליך לעיין במדריך התיקון של הרכב שלך, שכן כל רכב שונה במקצת.

מדחס AC
מדחס AC אחראי על שאיבת נוזל קירור בכל המערכת שלך ולהתחיל בתהליך קירור המכונית שלך. בלעדיו, מערכת AC לא תעבוד. חום הקיץ מראים שמערכת ה-AC של הרכב שלך חיונית, אז AutoZone אספה עצות כיצד פועל ה-AC שלך וכיצד להטעין את ה-AC שלך אם הוא לא עובד.

סוֹלְלָה
הסוללה אוגרת אנרגיה בצורה כימית כך שניתן לשחרר אותה כחשמל להפעלת הרכיבים החשמליים של הרכב שלך. מונחים נוספים שאתה עלול להיתקל בהם כאשר מדברים על מצבר לרכב הם:

מסוף סוללה: אמצעי לחיבור המצבר למערכת החשמל של הרכב. שלושת הסוגים של מסופי הסוללה הם עמוד או עליון, צד ו-L.
קיבולת סוללה: תפוקת האנרגיה של סוללה נמדדת באמפר/שעות.
Cranking Amps: ראשי תיבות של CCA, זה מתייחס לכמות הזרם שהסוללה יכולה לספק לרכב.
גודל קבוצה: גודל הקבוצה הוא בדיוק מה שזה נשמע, גודל הסוללה. גדלי קבוצות נפוצים הם:
24
24F
25
34
35
51
51R
52
58
58R
59
65
AGM: זה מייצג מחצלת זכוכית סופגת, עיצוב שבו חומצה גופרתית נספגת על ידי מחצלת פיברגלס, מה שהופך את הסוללה לעמידה בפני נזילות וטוב יותר להחזיק טעינה.
AutoZone רוצה לוודא שיש לך את המצבר המתאים לרכב שלך, ויש לך את כל העצות המהימנות שאתה צריך בכל הנוגע למצברים.

אַלְטֶרְנָטוֹר
האלטרנטור הוא מכשיר לייצור חשמל הממיר אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית בצורה של זרם חילופין. הוא משמש לאספקת חשמל למערכת החשמל של הרכב שלך יחד עם המצבר. האלטרנטור גם טוען מחדש את המצבר באמצעות אנרגיה מכנית הנוצרת מתנועת חלקי הרכב.

אם אתה מבחין שהסוללה שלך לא עובדת ונראה שהיא נפוחה, יכול להיות שהאלטרנטור שלך סובל ממתח פגום והטעין יתר על המידה את הסוללה. עצור לתוך AutoZone המקומי שלך כדי לעזור לך לחזור לכביש.

סֶרֶן
הסרנים הקדמיים והאחוריים הם איברים צולבים התומכים ברכב שבו מחוברות רכזות הגלגלים. סרנים הם גם חלק ממערכת המתלים שלך ואחראים על שליחת כוח לגלגלים מהמנוע דרך תיבת ההילוכים והדיפרנציאל. הם מקשרים את הגלגלים לרכב ותומכים במשקל של כל אחד מהם.

לצירי CV יש מפרקים פנימיים וחיצוניים עם “אתף” בכל קצה. כשלים בציר קורות חיים נגרמות בדרך כלל על ידי תא מטען שבור או דולף. אתה יכול לקרוא עוד על סימני אזהרה כדי לדעת אם סרני קורות החיים שלך מתקלקלים במאמר זה.

בַּלָמִים
מערכת הבלמים של רכב משמשת לעצירה או להאטה של ​​רכב ו/או מניעת תנועתו בעת עצירה או חנייה. שתי המערכות הנפוצות ביותר הן בלמי דיסק ומערכות בלמי תוף. חלק מחלקי בלם הדיסק הנפוצים ביותר כוללים:

קליפר: רכיבים לא סיבוביים של בלמי דיסק שמשטחים את הדיסק ומכילים רכיבים הידראוליים המאלצים את רפידות הבלמים כנגד הרוטור כדי להאט או לעצור את הרכב. ניתן למצוא בחלק הקדמי או האחורי של רכב.
רפידת בלם: רפידת חומר החיכוך הנלחצת אל הדיסק על ידי הקליפר, כדי להאט או לעצור רכב. זהו גם מונח המשמש לעתים קרובות עבור רירית בלמים.
רוטור בלם: רכיב בצורת דיסק המסתובב עם רכזת וגלגל. רפידות הבטנה נאלצות כנגד הרוטור כדי לספק משטח חיכוך למערכת הבלמים, להאט או לעצור רכב.
מערכות בלם תוף מורכבות לרוב מתוף בלם ונעליים. הנעליים מכוסות בחומר חיכוך הנלחץ אל פנים התוף כדי ליצור חיכוך ולהאט את הרכב.

האם אתה שומע בלמים חורקים ורואה עבודה בלם בעתיד שלך? אנחנו יכולים לעזור לך להתחיל. בין אם זה דימום נוזל הבלמים שלך או לדעת איזה סוג של רפידות בלם לקנות, ל-AutoZone יש את מה שאתה צריך כדי לעשות את העבודה, בסגנון עשה זאת בעצמך.

בולמי זעזועים (זעזועים ותמוכות)
בולמי זעזועים הם התקן הידראולי המשמש בכל גלגל של מערכת המתלים כדי לעזור לשלוט בתנועת העלה, למטה והגלגול של מרכב המכונית על ידי שיכוך התנודות או הזינוק של הקפיצים כאשר המכונית עוברת מהמורות, ובכך לתרום לבטיחות הרכב. ונוחות הנוסעים. מכונה גם זעזוע או מתלה, תלוי באיזה הרכב מצויד.

לבולם זעזועים טיפוסי יש שלוש פונקציות:

הפחיתו את השפעת תנודת הקפיץ על מנת לשלוט בייצוב הנסיעה של הרכב
שליטה בתנודת הגוף
הפחת את הנטייה של משטח הצמיג להתרומם מעל פני הכביש (בעיה הנגרמת לרוב מחוסר איזון סטטי)

הפצה
תיבת ההילוכים היא התקן גיר של רכב המספק יחסים משתנים בין תפוקת המנוע לכניסת הדיפרנציאל. תיבות הילוכים לרכב מורכבות יותר מתיבות הילוכים לאופניים, אך הן ממלאות את אותה פונקציה בסיסית, המאפשרת לנהג (או למחשב המנוע) לבחור הילוכים קטנים או גדולים יותר כדי לייעל את תנאי הנהיגה מבלי להפעיל את המנוע קשה מדי. ישנם שני סוגי שידור:

תיבת הילוכים אוטומטית: תיבת הילוכים שבה יחסי ההילוכים משתנים אוטומטית באמצעות נוזל תיבת הילוכים אוטומטית (ATF). ההעברות נשלטות על ידי מחשב המנוע. חלק מתיבות הילוכים אוטומטיות משתנות באופן רציף (CVT), או תיבות הילוכים ללא הילוכים שיכולות להשתנות בצורה חלקה באמצעות מגוון רציף של יחסי העברה יעילים.

תיבת הילוכים ידנית: מכשיר שמיעה בהילוך ידני ברכבת הכוח המאפשר וריאציה על הקשר בין מהירות המנוע למהירות הכביש.

ממיר קטליטי
הממיר הקטליטי הוא רכיב מערכת פליטה לרכב, העשוי מפלדת אל חלד, המכיל זרז להפחתת תחמוצות חנקן (NOX), ו/או פחמימנים (HC), ופחמן חד חמצני (CO), בפליטת צינור מוצא. הוא משמש להסרת מזהמים והפיכת גזי הפליטה לפחות מזיקים לסביבה.

צָעִיף
משתיק הקול מגיע ממש לפני קצה צינור הפליטה ואחראי על הפחתת הרעש הנפלט ממערכת הפליטה. זה מגביל את זרימת גזי הפליטה, מה שמוביל לנסיעה שקטה יותר. יש משתיקי קול מגבילים פחות או יותר את זרימת הגז, מה שגורם לרעש פליטה שקט יותר או חזק יותר בהתאמה.

צנרת
הצינור הוא הצינור המוביל את אדי הפליטה מהמשתיק או הממיר הקטליטי אל חלקו האחורי של הרכב.

מיכל דלק
מיכל אחסון לבנזין המניע את הרכב שלך.